Slapukai

Kas yra slapukai?

Slapukas (angl. Cookie) – tai mažas tekstinis failas, kurį interneto svetainė ar mobilioji programėlė įrašo į Jūsų kompiuterio arba mobilaus prietaiso naršyklę ar programėlės atmintį, kai Jūs apsilankote svetainėje ar naudojatės mobiliąja programėle. Sekantį kartą apsilankius svetainėje ar mobiliojoje programėlėje šis failas gali būti nuskaitytas, kad svetainė ar mobilioji programėlė galėtų atpažinti Jūsų kompiuterį ar mobilųjį prietaisą.

Kam mes naudojame slapukus?

Mūsų svetainėje slapukų surinkta informacija leidžia mums užtikrinti Jūsų galimybę naršyti patogiau, teikti Jums patrauklius pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie svetainės ar mobiliosios programėlės naudotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę ar mobiliąją programėlę, klientų aptarnavimą ir Bendrovės teikiamas paslaugas.

Slapukus skirstome taip:
  • Techniniai / būtinieji slapukai: savo lankytojams stengiamės pasiūlyti pažangią, paprastą naudoti svetainę / mobiliąją programėlę, kuri automatiškai prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir tvarkyti Jūsų užsakymus. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės / mobiliosios programėlės funkcionavimui.
  • Analitiniai / statistiniai slapukai: šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudoja Bendrovės svetainę ar mobiliąją programėlę. Tokiu būdu galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę / programėlę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje, naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
  • Funkciniai slapukai: taip pat naudojame funkcinius slapukus prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudoti mūsų svetainę ir mobiliąsias programėles veiksmingai bei efektyviai. Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas prekes. Šiuos slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
  • Reklaminiai / trečiųjų šalių slapukai: naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis, peržiūrėtomis prekėmis.

Slapukai taip pat naudojami tam, kad būtų užregistruota, ar sutinkate, kad Bendrovės svetainėje būtų naudojami slapukai, kad šis klausimas nebūtų užduodamas kiekvieną kartą apsilankant svetainėje.

Visus naudojamus slapukus ir jų aprašymus galite matyti slapukų išklotinėje.

Naudojami slapukai
Slapuko tipas Tinklapis Galiojimas Pavadinimas Aprašymas
Techniniai / būtinieji slapukai menulink.lt 1 metus menulink-cookies Išsaugo dabartinio domeno vartotojo sutikimo būseną slapukams
Analitiniai slapukai google.com - *google* Google Analytics slapukai
Kas turi prieigą prie Jūsų duomenų?

Prieigą prie statistinių duomenų apie Bendrovės svetainės lankytojus turi Bendrovės darbuotojai, dirbantys Bendrovės rinkodaros ir IT padaliniuose, kurie yra atsakingi už šių duomenų analizę ir interneto svetainės tobulinimą.

Kokias teises Jūs turite ir kaip galite jas įgyvendinti?

Jūs turite šias duomenų subjektų teises:

  • Žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą;
  • Susipažinti su tvarkomais savo asmens duomenimis, gauti informaciją, iš kokių šaltinių ir kokie asmens duomenys surinkti, kokiu tikslu jie tvarkomi, kokiems duomenų gavėjams teikiami ar buvo teikti bei gauti jų kopijas;
  • Prašyti ištaisyti tvarkomus savo asmens duomenis, jei duomenys netikslūs ir / ar nepilni;
  • Prašyti ištrinti savo asmens duomenis arba apriboti savo asmens duomenų tvarkymą, jei tvarkomi pertekliniai, netikslūs asmens duomenys, ir (ar) kai jūs atšaukiate savo sutikimą, ir (ar) yra tam kitas pakankamas pagrindas;
  • Gauti savo pateiktus, su savimi susijusius asmens duomenis susistemintu, įprastai naudojamu, kompiuterio skaitomu formatu ir (ar) persiųsti tuos duomenis kitam duomenų valdytojui, ir (ar) prašyti, kad tai atliktume mes, kai tai leidžia techninės galimybės. Paprasčiau tariant, turite teisę perkelti savo asmens duomenis.

Turite klausimų? Parašykite mums

Apie mus

MenuLink - tai naujos kartos meniu. QR kodu atidaromas, lengvai sukuriamas ir valdomas bet kokio tipo meniu.

Naujienlaiškis